Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Qeveria Komunale ta sjellë mjekun më afër qytetarit

Qeveria Komunale ta sjellë mjekun më afër qytetarit

OJQ “Fortesa” ka nisur një fushatë avokuese që ka për qëllim të ndikoj tek organet vendimmarrëse të ndërmarrin veprime drejt përmirësimit të gjendjes në shëndetësi, rritjen e numrit të mjekëve…

Detail

KV “Flaka” drejt tërheqjes nga garat

KV “Flaka” drejt tërheqjes nga garat

Drejtues të Klubit të Volejbollit për femra “Flaka”, thonë se për shkak të mungesës së fondeve, po detyrohen ta braktisin kampionatin. Agim Keka, trajner i ëktij klubi, thotë se edhe…

Detail

Begzad Sinani: Do t’i mbajë premtimet

Begzad Sinani: Do t’i mbajë premtimet

Kryetari i Kamenicës, Begzad Sinani, ka deklaruar se do t’i realizoi të gjitha premtimet e dhëna gjatë fushatës parazgjedhore. Ai tha se në këtë 100 ditësh qeverisje, ka ndihmuar kategorinë…

Detail

I jepet lamtumira e fundit policit Jahi Maliqi

I jepet lamtumira e fundit policit Jahi Maliqi

Me nderime të larta shtetërore është përcjellë ceremonia e varrimit të policit Jahi Maliqi, i cili mbrëmë humbi jetën në një aksident tragjik derisa ishte në detyrë. Në mbledhjen komemorative…

Detail

Kujdes me bursat e studentëve

Kujdes me bursat e studentëve

OJQ “Fortesa” kërkon nga drejtoria e Arsimit në Kamenicë që të mos e përsëris praktikën e abuzimit me fondin e bursave për studentët. “Gjatë viteve të kaluara, bursa u janë…

Detail

Matoshi për vizitë në Shqipëri

Matoshi për vizitë në Shqipëri

Me ftesë të Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale, nënkryetari i komunës së Kamenicës, Fatmir Matoshi dhe Drejtori i Administratës së Përgjithshme z. Valon Maliqi janë duke marrë pjesë në vizitën…

Detail

Komuna do ta shes “xhipin” e Shaip Surdullit

Komuna do ta shes “xhipin” e Shaip Surdullit

Kuvendi Komunal ka marrë vendim sot për shitjen e xhipit “Hyundai”, i blerë nga ish kryetari i Kamenicës në vitin 2010 në vlerë 38 mijë e 700 euro. Zyra për…

Detail

Kamenica përfiton një teren sportiv

Kamenica përfiton një teren sportiv

Komuna e Kamenicës do të jetë përfituese e një tereni të mbyllur sportiv, që do të vijë si donacion nga KFOR-i Amerikan. Nënkryetari i Komunës Fatmir Matoshi është takuar me…

Detail

Rexha kërkon punë dhe rregull në Administratë

Rexha kërkon punë dhe rregull në Administratë

Shefi i personelit të administratës në Kamenicë, Shefqet Rexha, në një takim që ka zhvilluar me përgjegjësit e sektorëve të Administratës, ka kërkuar nga ta koordinim, punë, përgjegjësi e disiplinë.

Detail

Vizitë e suksesshme e Kryetarit Sinani në Zvicër

Vizitë e suksesshme e Kryetarit Sinani në Zvicër

Kryetari i Kamenicës, Begzad Sinani, është kthyer nga vizita dyditore në Kantonin Jura të Zvicrës ku pati takime të shumta me autoritetet e atjeshme si dhe mori pjesë në festimet…

Detail


MIRË SE VINI NË RADIO PREMIERA

Qeveria Komunale ta sjellë mjekun më afër qytetarit

OJQ “Fortesa” ka nisur një fushatë avokuese që ka për qëllim të ndikoj tek organet vendimmarrëse të ndërmarrin veprime drejt përmirësimit të gjendjes në shëndetësi, rritjen e numrit të mjekëve dhe organizimin e mirëfilltë të këtij sektori. “Fortesa” ngre shqetësim edhe për mungesën e mjekëve në viset rurale, aparaturat e amortizuara dhe furnizimin e pamjaftueshëm me barna esenciale.

Më Shumë...

 

KV “Flaka” drejt tërheqjes nga garat

Drejtues të Klubit të Volejbollit për femra “Flaka”, thonë se për shkak të mungesës së fondeve, po detyrohen ta braktisin kampionatin. Agim Keka, trajner i ëktij klubi, thotë se edhe përkundër rezultateve të mira të viteve të fundit, “Flaka” nuk mund ta vazhdoj më aktivitetin.

Më Shumë...

 

Begzad Sinani: Do t’i mbajë premtimet

Kryetari i Kamenicës, Begzad Sinani, ka deklaruar se do t’i realizoi të gjitha premtimet e dhëna gjatë fushatës parazgjedhore. Ai tha se në këtë 100 ditësh qeverisje, ka ndihmuar kategorinë e personave me aftësi të kufizuara, sportin e kulturën, ka filluar procedurat për shitjen e xhipit, kanë filluar projektet infrastrukturore dhe është në komunikim të vazhdueshëm me qytetarët për gjetjen e alternativave për zgjidhjen e problemeve. Këto komente, kryetari i Kamenicës i bëri në programin e mëngjesit në KTV.

Më Shumë...

 

I jepet lamtumira e fundit policit Jahi Maliqi

Me nderime të larta shtetërore është përcjellë ceremonia e varrimit të policit Jahi Maliqi, i cili mbrëmë humbi jetën në një aksident tragjik derisa ishte në detyrë. Në mbledhjen komemorative të organizuar në Shtëpinë e Kulturës ”Isa Kastrati” në Kamenicë morën pjesë ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi, Drejtori i Policisë së Kosovës Shpend Maxhuni, nënkryetari i Komunës Fatmir Matoshi, drejtoresha rajonale e Policisë Elmina Mahmuti dhe zyrtarë të tjerë të lartë të policisë dhe të komunës.

Më Shumë...